Jak masáž tělo na tělo pozitivně ovlivňuje vaši náladu a pohodu

Jak masáž tělo na tělo pozitivně ovlivňuje vaši náladu a pohodu pro, 21 2023

Úvod do světa masáží tělo na tělo

Někdy se cítíme jako vymačkaný citron, že? V tom shonu každodenního života někdy zapomínáme na to, co je skutečně důležité - na naše tělesné a duševní zdraví. Ale víte, co mě vždycky dostane zpátky na nohy? Zábavná a po všech stránkách obohacující masáž tělo na tělo! To není žádná věda, jen starobylá metoda, která se proplétá historií a kulturami, a co víc, vás může okamžitě postavit zpátky do formy. Asi si teď říkáte, "Jana, to si děláš legraci, že?" - ale ne, mluvím smrtelně vážně! Už se těším, až vám o tom všechno povím, a kdo ví, možná to i vyzkoušíte. Připravte se, že vás vezmu na mágií nasáklou jízdu po světě doteků, pohody a zlepšování nálady!

Co je to masáž tělo na tělo?

Když slyšíte termín "masáž tělo na tělo", možná vás napadnou různé věci, ale já vám řeknu, jak to chápu já. Masáž tělo na tělo, známá také pod exotickým názvem "nuru masáž", je přímo oslavou lidského dotyku. Představte si to jako taneční duo mezi masérem a masírovaným, kdy se obě strany propojují v rytmu tichých melodických pohybů. A nebojte se, nehovoříme zde o žádných legračních zakončeních, které byste mohli znát z filmů – je to prostě umění, které pomáhá tělu relaxovat a načerpat novou energii. Dovedete si představit, jak uklidňující musí být, když na vaší kůži pocítíte teplé oleje a jemné hladění? No, právě o tom to je.

Historické kořeny této unikátní masáže

Pokud jde o historii, masáž tělo na tělo byla oblíbená již ve starověkých kulturách po celém světě. V Japonsku se vyvinula v pravou formu nuru masáže, využívající speciálního kluzkého gelu. Převzaly ji i další kultury, každá s vlastním jedinečným nádechem. A neplete se to pouze s erotickými službami – v mnoha tradicích je to chápáno jako důležitá součást rituálů, uzdravovacích procedur nebo dokonce jako součást duchovní praxe. Na základě toho vznikla spousta různých technik, které lze dnes najít ve wellness centrech, a každá z nich přináší specifické výhody pro naše tělo a mysl.

Psychologické a fyzické výhody

A teď k těm super mocným výhodám, které masáž tělo na tělo přináší. Můžete zapomenout na všechny ty prášky na uklidnění! Měkké doteky dokážou uvolnit nejen vaše svaly, ale i mysl. Už jenom pocit lidské blízkosti může být pro nás protočím úlevným. Doteky a tahy při masáži stimulují produkci hormonů štěstí, jakými jsou endorfiny a oxytocin, a tím zlepšují náladu a snižují pocit únavy. Ano, správně slyšíte, i vědecké studie to potvrzují. A svaly? Ty se díky masáži uvolní jako kousky máslového croissantu na sluncem zalité terase. Vypadá to, že taková masáž je skoro jako začínat den s láhví šampaňského – bez kocoviny samozřejmě.

Kdy je nejlepší čas na masáž tělo na tělo?

Osobně bych řekla, že na masáž tělo na tělo není nikdy špatná doba. Ale chápu, že život není vždy gumový míček a čas si musíme plánovat. Já mám nejradši, když se nechám rozmazlovat po náročném dni, nebo jako odměnu po dokončení velkého projektu. Čas od času si na to vyrazí i můj Jakub, a od té doby má o mnohem lepší náladu! A pak jsou tu samozřejmě výjimečné příležitosti – například výročí, svátky nebo kdykoli si prostě chcete udělat radost. Hlavní je, abyste tuto chvíli brali jako speciální únik od reality a ne jako další povinnost v kalendáři.

Jak si vybrat tu pravou masážní terapii

Jestliže se teď chystáte hned hledat, kde si masáž tělo na tělo můžete užít, pamatujte na pár věcí. Důležité je, aby jste si vybrali místo, ve kterém se cítíte příjemně a které má dobrou reputaci. Ne, nepotřebujete jet až do Japonska, aby jste si to užili – i v našich končinách najdete kvalitní wellness centra a maséry, kteří vám nabídnou skvělý zážitek. Hledejte recenze, zeptejte se na doporučení a pokud máte možnost, zajděte si místo prohlédnout osobně. Já osobně mám ráda, když je vše pěkně čisté a personál je profesionální, ale zároveň lidský a přátelský.

Příprava na masáž – nezapomeňte se uvolnit!

Na masáž se musíte připravit. A ne, není to jen o tom, abyste se správně osprchovali a oholili (ačkoliv to je samozřejmě taky důležité). Je dobré přijít s otevřenou myslí a očekáváním, že budete následující hodinu nebo dvě naprosto bez starostí. Já ráda před masáží udělám malou meditaci nebo se projdu a nadechnu se čerstvého vzduchu – pomáhá mi to seštědřit myšlenky a užít si masáž ještě víc. A pokud jste na to spíš společenský typ a máte rádi trochu kecání, klidně si popovídejte s masérem. Komunikace je klíčem k vytvoření pohodové atmosféry.

Po masáži – jak si udržet dobrou náladu?

Aneb co dělat, když se po masáži ocitnete zpátky ve "skutečném" světě. Znáte to, když se po wellness víkendu vracíte domů a Lenka živě diskutuje o tom, že chce jít zítra do školy jako princezna Elza? To vám může rychle zkřížit plány o zachování nirvány. Jasně že všichni víme, že není úplně možné udržet si tu uvolněnou náladu nekonečně dlouho, ale snažte se zprostředkovat si nějaký aspekt této pohody i do každodenního života. Třeba si doma dejte teplou lázeň s esenciálními oleji, pište si deník nebo třeba prostě jen každý den vypněte na chvíli všechna elektronická zařízení a jen tak relaxujte. A co třeba začít cvičit jógu s Lenkou? Zasmějete se a zároveň si protáhnete tělo.

Tipy a triky pro domácí masáž

Pokud vás baví experimentovat a chcete si zkusit masáž tělo na tělo s partnerem doma, mám pro vás pár tipů. Prvně, investujte do dobrého masážního oleje nebo gelu – vaše kůže vám poděkuje. Pak ujistěte se, že máte dostatek prostoru a nezapomeňte na teplé osvětlení a relaxační hudbu, aby jste vytvořili tu správnou atmosféru. Důležitý je také správný nácvik pohybů – nebojte se na YouTube najít videa s instrukcemi. A nezapomeňte, není to soutěž – je to o vzájemném propojení a relaxaci. Poslední rada - použijte svou fantazii a bavte se při tom!

Udržitelnost a holistický přístup k masážím

V dnešní době není nic zajímavějšího (a důležitějšího) než hledat cesty, jak být šetrnější k přírodě a přistupovat ke svému zdraví uceleně. Ano, i masáže mohou být udržitelné! Vyberte si salony, které používají organické oleje a přírodní produkty. A co se týče toho holistického přístupu, promýšlejte masáže jako pouze jeden z kroků na cestě k harmonii těla a duše. Zkombinujte je s vyváženou stravou, dostatkem pohybu a kvalitním spánkem, a budete na nejlepší cestě k tomu, aby vaše tělo bylo chrám, ve kterém si vaše duše ráda zpívá své "hallelujah"!

Závěrečné myšlenky a motivace k dalšímu objevování

Takže když to shrnu, masáže tělo na tělo jsou fantastickou cestou, jak objevit nový rozměr relaxace a dobrou náladu. Už nejste laici v masážním světě, nyní jste na cestě stát se skutečnými znalci. Berme život s nadhledem a vychutnejme si ty malé chvíle radosti, které nám mohou zlepšit den. Ať už jste single nebo hledáte nový způsob, jak zintenzivnit vztah s vaším partnerem, masáže tělo na tělo jsou tu pro vás. A jestli se vám líbí tento holistický přístup, neváhejte a prozkoumejte i další wellness techniky – třeba thajskou masáž, shiatsu nebo reflexologii. Kdo ví, třeba příště budete ty, kdo mi poradí nějakou tu novou techniku!