Nuru masáž: Jak ji provádět s důvěrou a pochopením

Nuru masáž: Jak ji provádět s důvěrou a pochopením říj, 22 2023

Základy nuru masáže

V minulosti, kdy jsem se poprvé setkal s pojmem nuru masáž, cítil jsem se natolik naivní a neschopný, až to vypadalo, jakoby mě trefil z boku vlak jménem překvapení. Ale jkná, nebyl jsem sám. Mnoho z nás, včetně vás, jsem si jist, bylo v téže pozici při prvním setkání s touto exotickou formou tělesné stimulace. S důvěrou a porozuměním účelemu těchto technik jsem ale postupně získal schopnost správně provádět a vychutnávat si tuto rozkošnou techniku, a cítím se motivován, se to s vámi podělit.

Nuru masáž pochází z Japonska a je to jedna z nejerotičtějších forem masáže, která je k dispozici. Představte si pocit hladké a vlhké kůže, která se jemně dotýká vašeho těla, dovednosti a techniky zkušeného maséra nebo masérky, které uvádějí vaše smysly do stavu blaženosti a pomáhají zmírnit stres a únavu. Zní to blahodárně, že?

Průprava na nuru masáž

První a zároveň jedna z nejdůležitějších částí nuru masáže je příprava. Velmi často se setkáváme s nejrůznějšími formami masáže, kde je důraz na technické a manuální dovednosti, ale nuru masáž si kladne velký důraz také na přípravu scény.

Tip číslo jedna. Měli byste se ujistit, že máte dostatek nuru gelu, protože to je klíčový prvek celého zážitku. Nuru gel je vynikající lubrikant vyrobený z mořských řas, který má hladkou a kluzkou texturu. Nehodí se každý gel, některé mohou být pro vaši kůži dráždivé, nebo mohou zanechávat nepříjemný pocit prchavosti nebo lepkavosti, což vám významně pokazí zážitekk.

Bylo by taky dobré, kdybyste si připravili velké plátno nebo matraci, na kterou lze nuru gel aplikovat. Neměli byste zapomínat ani na ručníky a maximálně pohodlné prostředí - teplá osvětlení, vůni svíček nebo třeba relaxační hudbu. Stojí za to si připravit také láhev s vodou nebo džbán s nějakým ovoce či čajem - nuru masáž je dost náročná a energii budete potřebovat.

Techniky nuru masáže

V určitém momentu svého života jsem se zaměstnal jako masér v jednom japonském wellness centru v Plzni a měl jsem tak možnost se naučit autentické techniky nuru masáže přímo od odborníků. Musím se přiznat, že ten zážitek do dneška považuju za jeden ze svých největších životních úspěchů a rád se o něj podělím.

Nuru masáž je založená především na tělesném kontaktu. To znamená, že většinu masáže provádíte svým vlastním tělem. Manuální dovednosti jsou samozřejmě stále důležité, ale jde o to cítit partnerovo tělo a reagovat na jeho reakce. A je to těžší, než to zní. Náš vlastní rámec zkušeností, naše představy o tom, co by masáž měla zahrnovat, nám často brání v tom, abychom se ponořili do skutečného smyslu nuru masáže. Takže nechte své ruce klouzat po těle partnera, ale také používejte ostatní části svého těla, aby se partnera dotkly a namasírovaly ho.

Osobní příběh a uživatelské tipy

Osobně si pamatuji, jak jsem poprvé nuru masáž prováděl. Bylo to rozhodně trochu náročné, ale určité zkušenosti z wellness centra mi přišly vhod a pomohly mi zvládnout situaci se ctí. Najednou jsem zahlédl ve svém partnerovi zcela nové rozměry a bylo to pro mě zároveň vzrušující a obohacující. Takže když provádíte nuru masáž, pamatujte na to, že jde o souznění s partnerem, o smyslnou hru a o celek tělesné i duševní relaxace.

Kromě toho také zkuste být inovativní a nestyďte se experimentovat. Zkuste třeba nahřát nuru gel nebo použít aromatické oleje pro ještě intenzivnější zážitek. Nebojte se také zkoušet nové polohy a techniky. Hlavní je, abyste se při tom cítili pohodlně a uvolněně, protože jakmile se cítíte dobře, i vaše masáž bude o to lepší.